Smile and go

Výcvik a aktivity

Agility

Dalo by se říci, že agility jsou u nás aktivitou číslo 1, i když to tak moc nevypadá :-) S agility jsme začli vlastně už pár týdnů od Smajlíkova příjezdu domů - dogdancingové otočky, které jsme později převedli na stromy a překážky jako stranové povely. Stromy jsou pro nás důležitou součástí agility a jejich obíhání se věnujeme snad na každé procházce. První překážkou, kterou se Smajlík naučil, byl tunel, který je spolu se slalomem jeho nejoblíbenější dodnes. Se skočkami jsme začli v létě 2009 na LVT Louny poněkud nešťastným způsobem a následky si neseme dodnes (shazování). Běháme za OSA Plzeň Doubravka, i když tam teď skoro vůbec nejezdíme, trénujeme hlavně na cvičáku ve Stříbře. V létě se znovu chystáme na LVT do Cvikova a sezónu 2011 už bychom konečně chtěli zakončit oficiálními závody. 

Dog Dancing

Sport krásný, ale na závodní úrovni nic pro nás :-) Smajlík je schopný proštěkat polovinu cvičení, asi aby mi dal najevo, že ho to opravdu baví. Dog dancing tedy děláme jen pro radost, rozvíjení mých i Smajlíkovo učebních schopností a např. pro zlepšení rovnováhy apod. Prozatím umíme sedni, lehni, dej obě packy, couvej, mrtvý, levá i pravá otočka, zajíčka (trpaslíka), skok do náruče, skákání přes nohy/ruce/záda, sudy, zamávej, úklonu, slalom mezi nohama, plazení, osmičku mezi nohama, obíhání mě zleva i zprava, nošení předmětů a určitě ještě něco :-)
Picture

Poslušnost

Poslušnosti se věnujeme již od prvního dne, co přijel Smajlík domů. Na první pohled nudná aktivita, pro nás však ne :-) Neplánuji se věnovat poslušnosti více než pro zábavu a pro ulehčení každodenního života, ale i přesto bychom chtěli v budoucnu složit zkoušku ZZO, ZOP a možná i OBZ. Nyní umíme sedni, lehni, dlouhodobé odložení, dlouhodobé odložení s přivoláním, fuj, pusť, odložení za chůze sedni, lehni i stůj, chůzi u nohy, přivolání s předsednutím, štěkat na povel, sedni a lehni na dálku a trošku i aport.
Picture

Výstavy

Výstavy máme za sebou pouze dvě a to s hodnocením VN1 ve třídě dorostu na KVP Rokycany a s hodnocením V2 ve třídě mladých na MVP Praha (konkurence 12 psů!). Tento druh poněkud neaktivní aktivity nás nezaujal a jelikož Smajlíka neplánuji uchovnit, je to pro nás promarněný čas i peníze.
Picture

Dogfrisbee

Další sport, který děláme jen pro zábavu, i když u dogfrisbee tomu bude doufám jinak. Nemám žádné velké plány, chtěla bych si zkusit jen jedny závody protože dogfrisbee Smajlíka moc baví a i mu jde, paničce už nikoliv :-)) Disk bereme v létě na procházky alespoň 3x do týdne a Smile by disku dal přednost snad před čímkoliv. 
Picture

Dogtrekking

Zatím se to dogtrekkingem nedá nazvat, ale máme za sebou několik pochodů v délce od 20 do 30km a v letošním roce plánujeme pochody 40 a 50km a náš první MID. Procházky přírodou a tah nás oba baví a je to skvělá možnost relaxovat a strávit nějaký čas s přáteli a jejich psy.  Na opravdový 100km dogtrekking si opravdu zatím netroufám.

Skijörging

Skijörging je výborná možnost, jak přes zimu udržet nebo ještě zlepšit kondici psa i psovoda. Smajlík netahá nijak zuřivě, ale i tak nás to oba baví a snažíme se běžkovat jak jen je to možné. 

Chceme si vyzkoušet

Rozhodně pasení, canicross, bikejörging, flyball, coursing a obedience.