Smile and go

Cheynnee

 • PP jméno: nemá PP
 • Přezdívky: Chey, Čují, Čenich, Čuny, ..
 • Datum narození: 22.9.2005
 • Plemeno (rasa): kříženec
 • Barva: Světle hnědá
 • Pohlaví: Fena
 • Váha: cca 48kg
 • Výška: cca 65cm
 • DKK: ??
 • Matka: ??
 • Otec: ??
 • Štěňat ve vrhu: ??
Picture
Ahoj, prý byste se o mně něco rádi dozvěděli!

Všechno začalo 22.9.2005 - to jsem se totiž narodila! Do svých asi osmi měsíců, přesně si to nepamatuji, jsem byla u nějaké paní a pána kousek od Plzně. Jenže bývalá panička prý musela odjet pracovat do Německa, a tak mi hledala nový domov. Dostala jsem se ke svým nynějším páníčkům, kde jsem moc spokojená, i když to ze začátku tak nebylo. Moc jsem se bála spousty věcí - zavírajících se skříněk, koštěte, vysavače, ale nejvíc jsem se bála páníčka a střelby. Na páníčka jsem si nemohla dlouho zvyknout, vůbec jsem si totiž nebyla jistá, jestli náhodou není zlý. Snažil se si mě získat vším možným, až jsem nakonec povolila a zjistila, že je vlastně moc fajn a na procházkách je s ním legrace. Ale na střelbu si asi nezvyknu nikdy. Nejvíc trpím při tom zvláštním dni, kdy už od odpoledne a potom celý večer lidé střílí jako o život! To je vždycky jedna rána za druhou a já raději ani nechodím ven se vyvenčit, nějak to vždycky vydržím a ven jdu až když je bezpečno. 

U svých páníčků jsem už docela dlouhou dobu a k jiným bych už nechtěla. Jediné, co snesu, je výlet k tetě Pátě, u které se mi líbí a jsou tam na mě hodní a tak tam vydržím i sama bez svých páníčků. Když jedou jenom na nějaký krátký odpolední výlet, tak nás nechávají doma a já je vždycky vítám radostným vytím a nosím jim pantofle, to aby se rychle přezuli a co nejvíc se se mnou přivítali. Když jedeme na výlet společně, většinou mě všichni obdivují jaká jsem krásná - a to já jsem! Každý se ptá, co jsem za rasu, panička říká, že kříženec a asi je to pravda. O svých rodičích vůbec nic nevím, i když jsem prý měla být boerboel. Ale to přece nevadí, kříženci jsou stejně nejlepší a já jsem toho důkazem! Na výletech taky potkáváme spoustu pejsků a ty já nemám ráda. Mám ráda jen svou smečku a občas si padnu do oka s nějakým fešákem a to si s ním vydržím hrát hezky dlouho. 

Panička mě s sebou občas bere na cvičák, kde běhá se Smajlem a Twixem a já mezitím chodím po cvičáku a očuchávám, kdo tam všechno byl. Když mě to přestane bavit, tak se nenápadně připletu paničce do běhu a naznačím jí, že bych si to taky chtěla vyzkoušet! Tak si spolu skočíme pár skoků, přeběhneme áčko, já dostanu nějaký fajn pamlsek a jsem spokojená. Jinak chodíme každý den na procházky, to mě moc baví, hlavně když se poblíž objeví srnky - pokud mě panička nestačí chytit, tak se jí v duchu směju, ohluchnu a udělám si skvělý výlet za srnkama. Doufám, že nikdy nenajde způsob, jak mi tohle zatrhnout. 

Moje nejbolíbenější roční období je asi zima, ze sněhu mám obrovskou radost a nejlepší je, když se v něm můžu válet. Občas mě baví i aportování, to když se hodně rozdovádím, tak Smajlíkovi ukradnu hračku a koušu jí. Panička mi jí potom hází, ale já jí nikdy nepřinesu zpátky - nejlepší totiž je, když mě s hračkou honí. Léto mám taky ráda, to se totiž můžu vykoupat, i když už mě to dneska nebaví tolik jako dřív. Stačí mi se smočit po bříško, občas si zaplavu a pak už jen pozoruji věčně cachtajícího se Smajlíka. Jednou jsem někde slyšela, že borderky nemají rády vodu - haha!

Už mě to nebaví, půjdu radši na procházku, ahoj!

 To jsem já při skákání přes koňskou překážku:

Picture